Fantastyka Fantasy

Rycerze – Dziennik Bohatera – Komiks Paragrafowy

Zastanawiasz się w jaki sposób zachęcić swoje dziecko do sięgnięcia po książki fantasy? Twoim marzeniem jest zobaczenie swojej pociechy w towarzystwie dobrej powieści?

W dzisiejszych czasach zdominowanych przez technologie cyfrowe, urządzenia mobilne, czy też jakże popularne e-booki, które spychają tradycyjne książki na boczny tor takie przedsięwzięcie to nie lada wyzwanie.

W takich wypadkach z pomocą przychodzi nowość wydawnicza, jaką jest komiks paragrafowy od wydawnictwa Fox Games. Rycerze; bo o tym mowa to cudo, które dość trudno właściwie sklasyfikować. Komiks ma bowiem i cechy książki i cechy pełnej tajemnic i szaleńczych przygód gry.

Ta pozycja jest idealna nie tylko dla dzieciaków. Będzie odpowiednia dla wszystkich, którzy skrycie marzą o tym by zostać rycerzem, by bronić księżniczki, by mieć waleczne serce. To obowiązkowy tytuł dla wielbicieli przygody, sekretów i tajemnic a także dla fanatyków ryzyka i wyzwania. Z powodzeniem można zabrać książkę w podróż a zarazem pożegnać się z nudą, która z uporem maniaka będzie chciała nami zawładnąć.

Czytanie i rozwiązywanie zagadek w komiksie to szansa na zostanie bohaterem i zarazem kowalem swojego losu. To również szansa na stworzenie swojej własnej, niebanalnej fabuły. A co najważniejsze, komiks można czytać wiele razy, co zaowocuje coraz bardziej ciekawymi rozwiązaniami.

Mechanika

Gracze wcielają się w postać i eksplorują świat poprzez nielinearną rozgrywkę, skacząc pomiędzy ponumerowanymi kadrami komiksów. Fabuła komiksu jest doskonale przemyślana, wciągająca i bardzo emocjonująca. Gracze podczas gry zdobywają nowe umiejętności i przedmioty, mogą walczyć z przeciwnikami zgodnie z wymyśloną na potrzeby gry mechaniką, rozwiązywać zagadki i przeżywać niesamowite historie. Jest wiele dróg do zakończenia rozgrywki, a w niektórych przypadkach również wiele zakończeń. Wszystko zależy od gracza i jego wyborów. Na pewno gracze muszą nastawić na całkiem sporo wertowania kartek, a także należy wykazać się niesamowitą spostrzegawczością i refleksem.

Nad napotkamymi zagadkami można spędzić bardzo dużo czasu, ale to czas, którego nie trzeba żałować, bowiem wspiera kreatywne umysły. Podczas rozwiązywania łamigłówek przydatny może okazać się ołówek z wbudowaną gumką i oddzielna kartka do rozrysowania sobie różnych rzeczy, żeby w razie czego szybko zetrzeć błędne informacje. Długopis jest zbędny, ponieważ zamazane notatki spowodują chaos.

Cała zabawa zajmuje około godziny czasu, ale z racji tego, że przygodę można przeżyć wielokrotnie – książka gwarantuje nawet kilkugodzinne śledztwo

Ogólne wrażenia

Gdy pierwszy raz zasiadłam do lektury komiksu mój wzrok przyciągnęła estetyka, jak przystało na kobietę. Książka jest w twardej oprawie, papier wysokiej jakości a całość jest utrzymana w konwencji rycerskiego komiksu. Fabuła jest całkiem fajna, a treści wypełnione humorem, także książka nie powinna nikogo zanudzić. W Rycerzach dało się łatwo zauważyć promowanie szlachetnej postawy życiowej, ale były i nauki, z których można czerpać do woli. Eksploracja nieznanego nam środowiska, czy nagłe spotkania z rozbójnikami mają swoje konsekwencje. Jeśli chodzi o grafiki/ilustracje to są bardzo przyjemne dla oka, nie zawierają żadnych nie przyjaznych dziecku elementów.

Jak zostać rycerzem?

Droga do naszego rycerstwa jest mozolna, kręta i długa. Dokładnie tak jak w życiu. Aby zostać rycerzem o szlachetnym sercu należy zebrać 13 bransoletek, a to wcale nie takie łatwe i szybkie zadanie do zrealizowania. Przede wszystkim dlatego, że w podróż życia jedzie się na kozie, a to wymarzony środek transportu każdego z nas. Raz koza nosi nas, raz my kozę. To trochę uciążliwe, ale życie rycerza to pasmo poświęceń.

Podsumowanie

Komiks paragrafowy okazał się przednią formą rozrywki w trybie offline. Idealnie pasuje zarówno na zimowe wieczory, jak i na letnią, wakacyjną podróż. Komiks wciągał z zadania na zadanie, jest uniwersalny. Dobry zarówno dla dorosłych konsumentów jak i dla dzieciaków. Komiks nie jest jednorazowy i stanowi genialną alternatywę dla planszówek i książek zarazem. Gorąco polecam wszystkim spragnionym wyzwań i dobrej zabawy!

Autor: Aleksandra Szakoła

About Author

Fan książek fantastycznych i czarnych kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *