Kryminał, sensacja, thriller Recenzje

Perfekcyjne kłamstwo, Minka Kent

Thriller psychologiczny to ostatnimi czasy gatunek literacki, po który autorzy chętnie sięgają. Ma on w czytelniku wywołać niepewność, poczucie tajemniczości, dreszcz emocji, a do tego trzymać w napięciu do ostatniej strony. Jednym z ostatnio wydanych thrillerów jest “Perfekcyjne kłamstwo” Minki Kent i muszę przyznać, że ma on w sobie wszystkie wymienione wcześniej cechy. Nie jest to debiut Minki na polskim rynku. Za sprawą wydawnictwa Filia i ich serii Mroczna Strona mamy okazję po raz drugi zapoznać się z twórczością tej autorki. Po świetnym “Idealnym życiu” nadeszła pora na kolejną historię z naprawdę niepokojącym zakończeniem. Zapnijcie pasy, “Perfekcyjne kłamstwo” to kawał dobrze skrojonego thrillera, który może wyrwać z butów!

Fabuła składa się z opowieści dwóch sióstr. Śledzimy historię opowiadaną przez główną bohaterkę Meredith, której opowieść zaczyna się kilka lat wstecz. Jednocześnie jej siostra opowiada o teraźniejszości.

Meredith Price spotkała swojego księcia z bajki. Niezwykle bogaty i przystojny Andrew dokłada wszelkich starań, aby jego piękna, sporo młodsza kobieta czuła się jak najlepiej. Rozpieszcza ją i pilnuje, aby nic jej nie zabrakło. Wszystko pięknie wygląda – tak jakby oboje stracili dla siebie głowę. Jednak siostra Meredith – Greer i szwagier Harris nie popierają tego związku. Andrew jest od niej starszy, ma za sobą dwa rozwody i jakoś po prostu nie przypadł im do gustu. Meredith jednak, mimo braku aprobaty jej związku ze strony rodziny, bierze z nim ślub. Wydawałoby się, że wszystko układa się tak jak trzeba, jednak pewnego dnia Meredith znika bez śladu. Pod sklepem pozostał tylko jej samochód z otwartymi drzwiami i kluczykami w stacyjce. Policja rozpoczyna poszukiwania zaginionej, a cień podejrzenia pada oczywiście na męża Merdith – Andrew. Do poszukiwań przyłącza się siostra Meredith – Greer i jej partner Harris. Okazuje się, że Meredith miała sporo sekretów, z których nie zwierzała się swojej siostrze, wydawałoby się, najlepszej przyjaciółce. Greer dowiaduje się rzeczy, o których nie miała do tej pory pojęcia i zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że nie zna swojej siostry tak dobrze, jak sądziła.

Śledztwo ujawnia nowe fakty. Nie wszystko w życiu Meredith było proste i oczywiste.  Czy miłość do dwa razy starszego mężczyzny miała szansę na stworzenie szczęśliwego związku? W świecie, w który wkroczyła, trudno było znaleźć przyjaciół.  Okazuje się, że dziewczyna miała prześladowcę. W obawie o swoje bezpieczeństwo zgłosiła ten fakt na policję. Tam poznała policjanta, który ochraniał ją i prowadził śledztwo w sprawie nękania. Jakie były jego rezultaty? Pojawia się też pytanie, czy Meredith została porwana? Czy uda się ją odnaleźć żywą?

Dodatkowo okazuje się, że Meredith wplatała się w romans, który powodował w niej ogromne wyrzuty sumienia, ponieważ nadal kochała męża, ale zarazem czuła potrzebę spotykania się z adoratorem, przy którym czuła się wyjątkowo.  Czy zdecydowała się kontynuować romans?

Książkę „Perfekcyjne Kłamstwo”  polecam umieścić na liście tytułów do przeczytania osobom, które z chęcią sięgają po tego rodzaju gatunek literacki. Ma ona w sobie wszystko, czego potrzeba do skrojenia dobrego thrillera psychologicznego – narastające tajemnice (zarówno Meredith i Andrew, jak i Greer i Harrisa), rosnące z każdą stroną napięcie i świetnie wykreowani bohaterowie. Do tego krótkie rozdziały napisane prostym, zrozumiałym językiem sprawiają, że “Perfekcyjne kłamstwo” wręcz się pochłania. Cóż jeszcze mogę rzec? Zdecydowanie polecam zapoznanie się z twórczością Minki Kent!

About Author

Określiłabym siebie jako fankę fantasy - zarówno książek, filmów, seriali, jak i gier. Uwielbiam także postapo, alternatywnego rocka i swoje ps4. Jako mama coraz częściej sięgam ze swoim synkiem także po książeczki dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *