Literatura Obyczajowa

Emilia Wituszyńska – “Niebezpieczna gra”

Emilia Wituszyńska to młoda autorka debiutująca na polskim rynku wydawniczym. Jej pierwsza powieść „Niebezpieczna gra” to ekscytujące połączenie romansu z wątkami sensacyjnymi, którą czyta się jednym tchem. Jeśli często nie możesz zdecydować się, czy sięgnąć po kryminał pełen zwrotów akcji czy może romantyczną powieść o miłości, to ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Weronika Kardasz to zdolna policjantka wydziału kryminalnego, którą poznajemy w niezwykle trudnym okresie życia. Kiedyś jedna z najlepszych w swoim fachu i odnosząca same sukcesy, teraz boryka się z traumą po śmierci swojego zawodowego partnera. Nie może poradzić sobie z tragicznymi wydarzeniami i pogrąża się w rozpaczy. Obwinia się o nieudaną akcję, a wyrzuty sumienia próbuje zagłuszyć sięgając po alkohol. Załamując się co raz bardziej, nagle dostaje zadanie do wykonania i musi wrócić do dawnej pracy w policji. Czy będzie w stanie poradzić sobie z nowymi obowiązkami? Czy nowa sprawa pomoże jej uporać się z przeszłością i weźmie się w garść?

Przemysław Rej to przystojny aktor filmowy, który nieoczekiwanie znalazł się na miejscu zbrodni znanego polityka. Choć wydaje się być naocznym świadkiem zabójstwa, upiera się, że za dużo wypił i zupełnie nic nie pamięta z tego dramatycznego wieczoru. Ale czy to możliwe? Boi się, że jego życie jest teraz zagrożone, ale może to tylko gra aktorska?

Losy bohaterów splatają się ze sobą, gdy komendant przydziela Weronice zadanie całodobowej ochrony gwiazdora. Aby ukryć wszystko w tajemnicy i nie budzić podejrzeń mają udawać zakochaną parę. Początkowo sceptycznie podchodzą do tego pomysłu, jednak z każdym dniem stają się sobie bliżsi i na naszych oczach rodzi się między nimi niespodziewane uczucie. Tylko czy mogą sobie ufać? Jak dużo tajemnic jest jeszcze do odkrycia?

Ogniste temperamenty głównych postaci początkowo przyćmiewają sensacyjne wątki, a na pierwszy plan wysuwają się buchające między nimi emocje. Zderzenie tak silnych charakterów, niepokornej policjantki i pewnego siebie aktora, doprowadza do gwałtownych konfrontacji i zabawnych dialogów. Zupełnie od siebie różni, kłócą się i dogryzają sobie, ale chemia między nimi aż kipi z kolejnych stron książki. Kryminalna intryga w końcu jednak bierze górę i niebezpieczna gra, w jaką wplątują się bohaterowie wciąga ich bez reszty. Wybuchowa para powoli odkrywa, kto stoi za wszystkimi dramatycznymi wydarzeniami, a nowe fakty pozwalają inaczej spojrzeć na tragiczną akcję, w której zginął przyjaciel Weroniki. Czeka nas masa nieprzewidzianych zdarzeń i nagłych zwrotów akcji, a rozwiązanie zagadki jest o wiele bardziej skomplikowane niż moglibyśmy przypuszczać…

Powieść Emilii Wituszyńskiej to niebanalna mieszanka kilku gatunków. Historia miłosna przeplata się z intrygującym spiskiem, trzymając w napięciu i wzajemnie się uzupełniając. To naprawdę oryginalne połączenie. Dużo tu pikanterii, ostrych scen i wulgarnych docinków okraszonych sporą dawką humoru, a całość napisana jest w lekkim stylu i prostym językiem bez zbędnych opisów. Kryminalne sceny zostały przedstawione z rozmachem i dzieje się tu zaskakująco dużo. Fabuła przypomina amerykański film sensacyjny i nie pozwala nudzić się ani przez chwilę. Akcja toczy się błyskawicznie, a od książki ciężko się oderwać. Dodając do tego zadziornych bohaterów, którzy są bardzo autentyczni, otrzymujemy ciekawą propozycję na wakacyjną lekturę. „Niebezpieczna gra” zdecydowanie może się spodobać!

Autorka recenzji: Alicja Nowak

“Niebezpieczną grę” i  inne książki new adult  znajdziesz w księgarni selkar.pl.

About Author

Określiłabym siebie jako fankę fantasy - zarówno książek, filmów, seriali, jak i gier. Uwielbiam także postapo, alternatywnego rocka i swoje ps4. Jako mama coraz częściej sięgam ze swoim synkiem także po książeczki dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *