Poradniki i Albumy

4 książki o finansach, które warto znać

Edukacja odnośnie finansów w Polsce praktycznie nie istnieje, my także mamy duży problem aby zapanować nad wydatkami domowego budżetu, czy planowania oszczędzania oraz odkładania na konkretne cele. W temacie finansów zdarza nam się popełniać ciągle te same błędy. Albo jesteśmy zbyt rozrzutni i nie potrafimy w odpowiedni sposób zarządzać swoimi finansami, dzięki czemu ciągle jesteśmy pod kreską i w zasadzie nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Równie dobrze pojawić się może skrajność ciągłego skąpstwa oraz nadmiernego oszczędzania i odmawiania sobie wszelkich przyjemności. Często do tematów finansów podchodzimy z dużą rezerwą bądź awersją, wynika to często z faktu nieumiejętnego obrotu pieniądza.

Jak nauczyć się dobrej relacji z finansami, i czy to w ogóle możliwe? Poniższe tytuły powinny zdecydowanie wiele podpowiedzieć nam w tej kwestii. Oto zestawienie najciekawszych pozycji książkowych o finansach:

Umysł Miliardera – Rafael Badziag

Autor książki dotarł do 21 miliarderów, po to aby poznać w jaki sposób udało udać im się na sam szczyt. Efekty tych przemyśleń zebrał w 20 skutecznych reguł na to, jak tego dokonać. 

Wszyscy jego bohaterowie pochodzą jednak z bogatych rodzin, nie ukończyli oni również żadnych wybitnych uczelni. Doszli do swoich ogromnych fortun w zasadzie od zera. To świetny przewodnik dla wszystkich, którzy chcieliby wspiąć się na szczyt swoich możliwości finansowych, ale brakuje im dużego “kopa” oraz właściwego przewodnika. Ta książka właśnie taka jest, ponieważ pokazuje że ogromne pieniądze można zrobić właściwie od zera.

Umysł Miliardera

Inteligentny Inwestor XXI wieku, Trader 21

Cykl książek składa się z 4 tomów, każdy tom obejmuje inne zagadnienie związane ze światem finansów. Książki te są efektem 15 lat doświadczeń autora na rynku finansów, dodatkowo książka napisana została prostym i przystępnym językiem, z dużą dawką praktycznej wiedzy dla każdego czytelnika. To świetna pozycja dla tych z nas, którzy chcieliby poznać ten świat od podszewki oraz nabyć dużo przydatnych informacji oraz umiejętności w dziedzinie finansów.

Droga do finansowej wolności, Bodo Schäfer

Lektura nam rodakom bardzo potrzebna, ponieważ pozwala nam ona na zwalczenie złych nawyków oraz wypracowanie poprawnych relacji z pieniądzem. Zawiera zbiór praktycznych rad odnośnie tego, jak pozbyć się długów, a także także uczy nas skutecznie oszczędzać i pomnażać nagromadzony kapitał. świetna książka szczególnie dla tych, którzy jak w tytule, poszukują swojej drogi do finansowej wolności.

Bogaty Ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki

Kolejna bardzo potrzebna pozycja, która pokazuje jak bardzo zakorzenione są nasze przekonania względem naszych finansów oraz pieniędzy. To książka, po przeczytaniu której skutecznie zmienisz swoje nastawienie do tej kwestii. Pokazuje nam, jak błędne jest myślenie, aby pracować dla pieniędzy, bowiem to pieniądze powinny pracować na nas. Ta pozycja książkowa jest powszechnie znana, uczy nas ona że nie warto wierzyć zakorzenionym przekonaniom i warto wypracować swoje własne.

Książka o finansach

Podsumowanie

To kilka z istotnych pozycji książkowych, które dają dobre i korzystne światło na drodze do szeroko pojętej wolności finansowej, oraz nauki prawidłowego obrotu naszymi finansami, zarówno prywatnymi jak i biznesowymi. Pozycje te pozwolą właściwie zrozumieć energię pieniądza i pomogą właściwie się nią posługiwać. Często wynosimy z rodzinnego domu przekonania naszych rodziców, dziadków a później również znajomych, które mogą skutecznie podcinać nam skrzydła. Te publikacje otworzą nam oczy na nowe, skuteczne sposoby myślenia oraz gospodarowania finansami w zgodzie ze sobą.

About Author

Określiłabym siebie jako fankę fantasy - zarówno książek, filmów, seriali, jak i gier. Uwielbiam także postapo, alternatywnego rocka i swoje ps4. Jako mama coraz częściej sięgam ze swoim synkiem także po książeczki dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *